Školné

Stanovení výše měsíční úplaty za předškolní vzdělávání pro školní rok 2024/2025

(v souladu se zákonem č. 561/2004 Sb., o předškolním, základní, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání ve znění pozdějších předpisů a vyhláškou č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání ve znění pozdějších předpisů).

• Zřizovatel mateřské školy stanoví měsíční výši úplaty za předškolní vzdělávání na období školního roku (nejpozději do 30. června předcházejícího školního roku).
  • Měsíční výše úplaty nesmí přesáhnout 8 % základní sazby minimální měsíční mzdy stanovené nařízením vlády upravujícím minimální mzdu, která je platná v době stanovení měsíční výše úplaty.
  • Úplata se pro příslušný školní rok stanoví pro všechny děti v tomtéž druhu provozu mateřské školy ve stejné měsíční výši.

Stanovená výše měsíční úplaty za celodenní pobyt dítěte v MŠ:

Skutečně stanovené % ze základní sazby minimální měsíční mzdy: 3,47 %

Novela školského zákona (zákon č. 178/2006 Sb.) říká že: "Od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého roku věku, do zahájení povinné školní docházky dítěte, je předškolní vzdělávání povinné, není-li dále stanoveno jinak."

Tyto děti mají vzdělávání bezúplatné.

Nově s účinností od 1. 9. 2024 dochází k rozšíření možného osvobození od úplaty o rodiny pobírající přídavek na dítě. O osvobození bude možné žádat od začátku školního roku 2024/2025, tzn. od 1. 9. 2024, pokud zákonný zástupce prokáže řediteli školy, že pobírá přídavek na dítě. Tuto skutečnost prokáže zákonný zástupce "Oznámením o přiznání dávky státní sociální podpory – přídavek na dítě".